Przedszkole Miejskie nr 18 mieści sie w Sosnowcu przy ulicy Szczecińskiej 7, działa od 1952 roku. Budynek przedszkola otacza ogród przedszkolny z dużą ilością zieleni i certyfikowanym sprzętem sportowo- zabawowym. Przedszkole prowadzi trzy oddziały dla dzieci w wieku 3,4,5 i 6-lat. Baze przedszkola stanowi przestrzeń sprzyjająca działanom edukacyjnym, samodzielności, doświadczeń, zabaw i zajęć rozwijających indywidualne zainteresowania. Codziennie trzy smaczne posiłki zgodne z obowiązującymi normami zdrowego żywienia przygotowuje kuchnia przedszkolna. Przedszkole zatrudnia nauczycieli z pełnymi kwalifikacjami oraz specjalistów: logopedę, nauczyciela języka angielskiego, psychologa, katechetę. Kadra pedagogiczna i pomocnicza zapewnia wysoki poziom pracy wychowawczo-dydaktycznej i opiekuńczej. Tworzymy dzieciom warunki bezstresowej adaptacji, nauki i zabaw w rodzinnej i przyjaznej atmosferze. Oferta placówki dostosowana jest do potrzeb i możliwości wychowanków. Koncepcja pracy przedszkola oparta jest na standardach przedszkola promującego zdrowie. W przedszkolu realizujemy szereg programów i projektów poza podstawowy zakres - wspomagających edukację przedszkolną czego odzwierciedleniem są przyznane certyfikaty i nagrody. Przedszkole podejmuje niestandardowe działania w zakresie współpracy zarówno z rodzicami jak i środowiskiemlokalnym. Prowadzimy akcje charytatywne, aktywnie uczestniczymy w życiu kulturalnym regionu, organizujemy wycieczki, uroczystości wewnętrzne o charakterze rodzinnym, utrzymujemy ścisły kontakt z naszymi absolwentami.

Kierownictwo:

Wanda Dobke